niedziela, 15 listopada 2015

Co lubię w Facebooku

Tak, przyznaję się, jestem zupełnie nieanonimowym fejsbukoholikiem. Praktycznie ciągle jestem zalogowana - ot, przekleństwo pakietu internetowego w telefonie. Na swoje usprawiedliwienie dodam tylko, że nie posiadam żadnych innych soszjal mediów i obce są mi wszystkie instagramy i snapy tego świata. W sumie wciąż nie jestem pewna, co to jest ten cholerny snapchat.
Wróćmy jednak do mojego nałogu. Dlaczego tak bardzo lubię fejsbuczka, skoro właściwie nie jest to nic specjalnego? Już tłumaczę:

1) Możliwość kontaktu z całym światem - znajdujesz kogoś na couchsurfingu, zgadujecie się na buniu i włala. Porozumienie polsko-łotewskie gotowe.
2) Szybki przekaz informacji - chcesz szybko zebrać wszystkich do kupy w jednym miejscu? Musisz szybko przekazać kolegom z roku informację o niebytności profesora? Robisz wydarzenie, zakładasz grupę, gotowe. Jak ktoś nie został poinformowany, to sam jest sobie winien.
3) Nie muszę pamiętać wszystkich tych przeklętych dat. Naprawdę, z datami zawsze miałam problem. Pamiętam tylko bitwę pod Grunwaldem , bo można ją łatwo powiązać z przepisem na bimber (kilo cukru, cztery litry wody, dziesięć deko drożdży). Dzięki fejsbuczkowi pamiętam, kiedy wszyscy krewni i znajomi mają urodziny. W sumie kiedy nieznajomi mają urodziny też. Nawet o rocznicy mi przypomni.
4) Fejsbuk to też doskonała "przechowalnia" - ja na moim koncie zapisuję sobie na przykład wszystkie cytaty, które mnie jakoś urzekły i traktuję bunia jako folder ze zdjęciami.
5) Ale najbardziej cenię fejsbuka za to, że w chwilach katastrof i kryzysu znajomi mogą poinformować, że są bezpieczni. A ja nie muszę się zastanawiać, czy któremuś z kolegów z Paryża nie przyszło do głowy, żeby iść na koncert do Bataclanu.

Zaprawdę, powiadam Wam, Facebook to cudowne narzędzie.2 komentarze:

  1. Ja mam jeszcze insta, ale snapa też nie do końca rozumiem :P a co do wszystkich powodów to całkowicie się zgadzam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja w sumie nie mam insta tylko dlatego, że mam blacberry i nie odkryłam, jak go tam instalować. :D Poza tym przy mojej aktywności na fb pewnie i tak nie miałabym na niego czasu. xD

      Usuń